Información a la última

22:52:02 · FINAL
Inglaterra - Austria 1 - 0
22:25:03 · FINAL
SK Slovan Bratislava - FC Dinamo Batumi 0 - 0
22:07:03 · FINAL
NK Maribor - Shakhtyor Soligorsk 0 - 0
22:04:02 · FINAL
HSK Zrinjski - FC Sheriff 0 - 0
21:57:02 · FINAL
Víkingur - Europa FC 1 - 0
21:51:03 · Inicia el segundo tiempo.
Inglaterra - Austria 1 - 0
21:50:05 · Descanso
Inglaterra - Austria 1 - 0
21:34:03 · Inicia el segundo tiempo.
SK Slovan Bratislava - FC Dinamo Batumi 0 - 0
21:33:03 · FINAL
F91 Dudelange - KF Tirana 1 - 0
21:21:02 · Inicia el segundo tiempo.
NK Maribor - Shakhtyor Soligorsk 0 - 0
21:19:02 · Descanso
SK Slovan Bratislava - FC Dinamo Batumi 0 - 0
21:19:02 · En directo
Inglaterra - Austria 1 - 0
21:09:03 · En directo
Víkingur - Europa FC 1 - 0
21:08:02 · Inicia el segundo tiempo.
HSK Zrinjski - FC Sheriff 0 - 0
21:04:03 · Inicia el segundo tiempo.
Víkingur - Europa FC 0 - 0
21:04:03 · En directo
Inglaterra - Austria 0 - 0
21:03:03 · Descanso
NK Maribor - Shakhtyor Soligorsk 0 - 0
21:02:03 · En directo
F91 Dudelange - KF Tirana 1 - 0
20:54:02 · FINAL
Molde FK - FK Jerv 1 - 1
20:50:02 · Descanso
Víkingur - Europa FC 0 - 0

Partidos para hoy: 29 - En juego: 0 - Finalizados: 0 - Sin resultado: 29

10:00

2T - Minuto 104 + 3

Malaysia U19

0 - 0

Singapore U19

10:00

2T - Minuto 103

Guangxi Pingguo Haliao

0 - 0

Suzhou Dongwu

10:00

2T - Minuto 104

Shijiazhuang Gongfu FC

3 - 1

Qingdao Youth Island

10:00

2T - Minuto 105

Laos Women

2 - 0

Timor Leste Women

10:15

2T - Minuto 88

Kuching FA U21

0 - 1

UiTM U21

10:15

2T - Minuto 84

Sabah U21

1 - 0

Sarawak United U21

10:45

1T - Minuto 46

Melaka United FC U21

0 - 0

Selangor FA U21

10:45

2T - Minuto 57

Pulau Pinang U21

3 - 0

Kelantan United U21

10:45

Descanso

Negeri Sembilan Naza U21

0 - 0

Petaling Jaya City FC U21

10:45

2T - Minuto 51

Terengganu FC III U21

0 - 0

Johor Darul Takzim III

10:45

Descanso

Kuala Lumpur FA U21

0 - 1

Pahang U21

10:30

2T - Minuto 73

Yangon United FC

1 - 0

Yadanarbon FC

10:30

2T - Minuto 75

Next Step FC

1 - 1

Siem Reap

10:30

2T - Minuto 76

Banteay Meanchey

0 - 1

Soltilo Angkor

11:00

2T - Minuto 62

PSIS Semarang

0 - 0

Arema FC

11:30

1T - Minuto 32

Shanghai Shenhua

0 - 0

Hebei

11:30

1T - Minuto 32

Beijing Guoan

0 - 0

Meizhou Hakka

11:30

1T - Minuto 29

Schalke II

0 - 0

Sportfreunde Lotte

Alashkert FCAlashkert FC

17:00

Hamrun Spartans FCHamrun Spartans FC

UE Santa ColomaUE Santa Coloma

17:00

Breidablik UBKBreidablik UBK

FK PanevezysFK Panevezys

18:00

FC Milsami OrheiFC Milsami Orhei

Kuopion PalloseuraKuopion Palloseura

18:00

FC Dila GoriFC Dila Gori

FK Borac Banja LukaFK Borac Banja Luka

18:00

B36 TórshavnB36 Tórshavn

FC Saburtalo TbilisiFC Saburtalo Tbilisi

18:00

FK PartizaniFK Partizani

MKS Pogon SzczecinMKS Pogon Szczecin

18:00

KR ReykjavíkKR Reykjavík

FC Bruno´s MagpiesFC Bruno´s Magpies

18:00

Crusaders FCCrusaders FC

FC Flora TallinnFC Flora Tallinn

18:00

SJK SeinäjokiSJK Seinäjoki

MFK RuzomberokMFK Ruzomberok

18:30

FK Kauno ZalgirisFK Kauno Zalgiris

FC Dinamo TbilisiFC Dinamo Tbilisi

19:00

Paide LinnameeskondPaide Linnameeskond

FC Sfintul GheorgheFC Sfintul Gheorghe

19:00

NS MuraNS Mura

NK Olimpija LjubljanaNK Olimpija Ljubljana

19:00

FC Differdange 03FC Differdange 03

Floriana FCFloriana FC

19:00

FC Petrocub-HincestiFC Petrocub-Hincesti

KF LaçiKF Laçi

20:00

FK IskraFK Iskra

SC GjilaniSC Gjilani

20:00

FK LiepajaFK Liepaja

Bala Town FCBala Town FC

20:00

Sligo Rovers FCSligo Rovers FC

CS Fola EschCS Fola Esch

20:00

SP Tre FioriSP Tre Fiori

FC Dinamo MinskFC Dinamo Minsk

20:00

FK DecicFK Decic

KF ShkëndijaKF Shkëndija

20:00

FC AraratFC Ararat

HB TórshavnHB Tórshavn

20:00

Newtown AFCNewtown AFC

KS Lechia GdanskKS Lechia Gdansk

20:15

FK Akademija PandevFK Akademija Pandev

FK Buducnost PodgoricaFK Buducnost Podgorica

20:30

KF LlapiKF Llapi

FC DAC 1904 Dunajská StredaFC DAC 1904 Dunajská Streda

20:30

Cliftonville FCCliftonville FC

SP Tre PenneSP Tre Penne

20:45

FK Tuzla CityFK Tuzla City

Derry City FCDerry City FC

20:45

Riga FCRiga FC

NoruegaNoruega

21:00

Irlanda del NorteIrlanda del Norte

Kristiansund BKKristiansund BK

18:00

Tromso ILTromso IL

University College Dublin AFCUniversity College Dublin AFC

20:45

Bohemian FCBohemian FC

PRIMERA DIVISIÓN
CLASIFICACIÓN
POS Equipo Ptos ju ga em pe gf gc
1   escudo UD Almería UD Almería 0 0 0 0 0 0 0
2   escudo Cádiz CF Cádiz CF 0 0 0 0 0 0 0
3   escudo Club Atlético de Madrid Atlético de Madrid 0 0 0 0 0 0 0
4   escudo Elche CF Elche CF 0 0 0 0 0 0 0
5   escudo Rayo Vallecano de Madrid Rayo Vallecano 0 0 0 0 0 0 0
6   escudo Real Betis Balompié Real Betis Balompié 0 0 0 0 0 0 0
7   escudo Sevilla FC Sevilla FC 0 0 0 0 0 0 0
8   escudo Villarreal CF Villarreal CF 0 0 0 0 0 0 0
9   escudo Real Madrid CF Real Madrid CF 0 0 0 0 0 0 0
10   escudo Getafe CF Getafe CF 0 0 0 0 0 0 0
11   escudo Athletic Club Athletic Club 0 0 0 0 0 0 0
12   escudo RCD Espanyol de Barcelona RCD Espanyol 0 0 0 0 0 0 0
13   escudo RCD Mallorca RCD Mallorca 0 0 0 0 0 0 0
14   escudo Real Sociedad de Fútbol Real Sociedad 0 0 0 0 0 0 0
15   escudo RC Celta de Vigo RC Celta de Vigo 0 0 0 0 0 0 0
16   escudo FC Barcelona FC Barcelona 0 0 0 0 0 0 0
17   escudo Club Atlético Osasuna CA Osasuna 0 0 0 0 0 0 0
18   escudo Valencia CF Valencia CF 0 0 0 0 0 0 0
19   escudo Real Valladolid CF Real Valladolid 0 0 0 0 0 0 0
20   escudo Girona FC Girona FC 0 0 0 0 0 0 0
GOLEADORES

__________________

LEYENDA
Liga Campeones
Liga Europa
Liga Conferencia Europa
Descenso
SEGUNDA DIVISIÓN
CLASIFICACIÓN
POS Equipo Ptos ju ga em pe gf gc
1   escudo Burgos CF Burgos CF 0 0 0 0 0 0 0
2   escudo Villarreal CF B Villarreal CF B 0 0 0 0 0 0 0
3   escudo FC Cartagena FC Cartagena 0 0 0 0 0 0 0
4   escudo CD Leganés CD Leganés 0 0 0 0 0 0 0
5   escudo SD Ponferradina SD Ponferradina 0 0 0 0 0 0 0
6   escudo Real Zaragoza Real Zaragoza 0 0 0 0 0 0 0
7   escudo CD Tenerife CD Tenerife 0 0 0 0 0 0 0
8   escudo Málaga CF Málaga CF 0 0 0 0 0 0 0
9   escudo Real Sporting de Gijón Real Sporting 0 0 0 0 0 0 0
10   escudo UD Las Palmas UD Las Palmas 0 0 0 0 0 0 0
11   escudo Albacete Balompié Albacete Balompié 0 0 0 0 0 0 0
12   escudo Levante UD Levante UD 0 0 0 0 0 0 0
13   escudo Deportivo Alavés Deportivo Alavés 0 0 0 0 0 0 0
14   escudo CD Lugo CD Lugo 0 0 0 0 0 0 0
15   escudo SD Eibar SD Eibar 0 0 0 0 0 0 0
16   escudo Real Racing Club Real Racing Club 0 0 0 0 0 0 0
17   escudo Real Oviedo Real Oviedo 0 0 0 0 0 0 0
18   escudo Granada CF Granada CF 0 0 0 0 0 0 0
19   escudo SD Huesca SD Huesca 0 0 0 0 0 0 0
20   escudo FC Andorra FC Andorra 0 0 0 0 0 0 0
21   escudo CD Mirandés CD Mirandés 0 0 0 0 0 0 0
22   escudo UD Ibiza UD Ibiza 0 0 0 0 0 0 0
GOLEADORES

__________________

LEYENDA
Ascenso
Promoción Ascenso
Descenso
PRIMERA DIVISIÓN RFEF - Grupo 1
CLASIFICACIÓN
POS Equipo Ptos ju ga em pe gf gc
1   escudo Real Racing Club Real Racing Club 82 38 25 7 6 61 31
2   escudo RC Deportivo de La Coruña RC Deportivo 74 38 22 8 8 59 29
3   escudo Racing Club Ferrol Racing Club Ferrol 72 38 21 9 8 50 26
4   escudo CF Rayo Majadahonda Rayo Majadahonda 62 38 19 5 14 50 47
5   escudo UD Logroñés UD Logroñés 62 38 18 8 12 41 37
6   escudo RC Celta de Vigo B RC Celta de Vigo B 61 38 17 10 11 60 46
7   escudo Unionistas de Salamanca CF Unionistas CF 61 38 16 13 9 55 37
8   escudo Real Unión Club Real Unión Club 60 38 18 6 14 51 45
9   escudo CD Badajoz CD Badajoz 56 38 14 14 10 40 30
10   escudo UD San Sebastián Reyes UD SS Reyes 53 38 15 8 15 40 41
11   escudo CD Calahorra CD Calahorra 52 38 14 10 14 48 43
12   escudo CyD Leonesa CyD Leonesa 49 38 12 13 13 61 55
13   escudo SD Logroñés SD Logroñés 48 38 12 12 14 43 43
14   escudo DUX Internacional de Madrid SL DUX Internacional 46 38 11 13 14 46 51
15   escudo Athletic Club B Athletic Club B 45 38 11 12 15 36 46
16   escudo CF Talavera de la Reina CF Talavera 42 38 11 9 18 39 54
17   escudo Zamora CF Zamora CF 37 38 9 10 19 30 48
18   escudo Real Valladolid Promesas Valladolid Promesas 36 38 9 9 20 42 64
19   escudo CD Tudelano CD Tudelano 28 38 7 7 24 33 54
20   escudo Extremadura UD Extremadura UD 0 38 5 5 28 22 80
GOLEADORES
18 Quiles RC Deportivo
16 Héctor Rayo Majadahonda
15 Santamaría RC Deportivo
14 Joselu Racing Club Ferrol
14 Cédric Real Racing Club
14 Guarrotxena UD Logroñés
12 Miku RC Deportivo
12 Caballero CD Tudelano
12 De Miguel Unionistas CF
11 Miguel RC Celta de Vigo B

__________________

LEYENDA
Ascenso a Segunda División
Fase Ascenso Segunda División
Descenso a 2ª División RFEF
PRIMERA DIVISIÓN RFEF - Grupo 2
CLASIFICACIÓN
POS Equipo Ptos ju ga em pe gf gc
1   escudo FC Andorra FC Andorra 71 38 21 8 9 61 38
2   escudo Villarreal CF B Villarreal CF B 67 38 20 7 11 65 36
3   escudo Albacete Balompié Albacete Balompié 67 38 19 10 9 52 34
4   escudo Gimnàstic de Tarragona Gimnàstic 61 38 16 13 9 41 30
5   escudo Linares Deportivo Linares Deportivo 60 38 17 9 12 59 47
6   escudo CD Atlético Baleares CD Atlético Baleares 59 38 15 14 9 52 35
7   escudo Algeciras CF Algeciras CF 59 38 16 11 11 50 39
8   escudo CE Sabadell FC CE Sabadell 58 38 16 10 12 44 33
9   escudo FC Barcelona B FC Barcelona B 57 38 16 9 13 59 51
10   escudo Real Madrid-Castilla Real Madrid-Castilla 56 38 16 8 14 66 47
11   escudo CD Alcoyano CD Alcoyano 52 38 13 13 12 41 40
12   escudo RB Linense RB Linense 50 38 13 11 14 35 44
13   escudo CD Castellón CD Castellón 50 38 14 8 16 37 50
14   escudo UE Cornellà UE Cornellà 48 38 14 6 18 39 48
15   escudo San Fernando CDI San Fernando CDI 48 38 13 9 16 49 58
16   escudo Atlético Sanluqueño CF Atlético Sanluqueño 46 38 12 10 16 39 56
17   escudo Sevilla Atlético Sevilla Atlético 46 38 13 7 18 36 55
18   escudo UCAM Murcia CF UCAM Murcia CF 35 38 8 11 19 42 56
19   escudo UE Llagostera-Costa Brava UE Llagostera 33 38 6 15 17 26 51
20   escudo Betis Deportivo Balompié Betis Deportivo 21 38 6 3 29 23 68
GOLEADORES
19 Jutglà Club Brugge KV
17 Dioni CD Atlético Baleares
16 Arana Villarreal CF B
15 Chiki UE Cornellà
15 Arribas Real Madrid-Castilla
14 Etxaniz CF Intercity
13 Roni Algeciras CF
13 Jacobo CE Sabadell
13 Álvaro Romero Algeciras CF
13 Latasa Real Madrid-Castilla

__________________

LEYENDA
Ascenso a Segunda División
Fase Ascenso Segunda División
Descenso a 2ª División RFEF
SEGUNDA DIVISIÓN RFEF - Grupo 1
CLASIFICACIÓN
POS Equipo Ptos ju ga em pe gf gc
1   escudo Pontevedra CF Pontevedra CF 65 34 18 11 5 66 35
2   escudo AD Unión Adarve AD Unión Adarve 61 34 17 10 7 54 39
3   escudo CDA Navalcarnero CDA Navalcarnero 57 34 17 6 11 41 32
4   escudo Coruxo FC Coruxo FC 52 34 14 10 10 46 32
5   escudo CD Palencia Cristo Atlético CD Palencia CA 52 34 14 10 10 51 41
6   escudo Bergantiños CF Bergantiños CF 49 34 13 10 11 36 37
7   escudo CD Leganés B CD Leganés B 48 34 13 9 12 44 34
8   escudo SD Compostela SD Compostela 47 34 11 14 9 47 38
9   escudo Real Avilés CF Real Avilés CF 47 34 11 14 9 43 37
10   escudo CD Arenteiro CD Arenteiro 45 34 10 15 9 35 35
11   escudo UP Langreo UP Langreo 44 34 11 11 12 40 41
12   escudo Club Marino de Luanco Marino de Luanco 43 34 12 7 15 38 38
13   escudo Gimnástica Segoviana CF G. Segoviana 42 34 11 9 14 37 42
14   escudo CD Móstoles URJC CD Móstoles URJC 41 34 11 8 15 37 44
15   escudo Salamanca CF UDS Salamanca CF UDS 41 34 10 11 13 26 29
16   escudo UD Llanera UD Llanera 40 34 11 7 16 39 55
17   escudo Arosa SC Arosa SC 39 34 10 9 15 32 48
18   escudo UC Ceares UC Ceares 18 34 5 3 26 23 78
GOLEADORES
19 Charles Pontevedra CF
16 Álvaro Sánchez CD Badajoz
15 Frodo CF Talavera
15 Zanelli CD Arenteiro
13 Rufo Pontevedra CF
13 Montejo AD Unión Adarve
12 Portero AD Unión Adarve
12 Ródenas Real Avilés CF
10 Álex CD Leganés B
10 Brais Pontevedra CF

__________________

LEYENDA
Ascenso a 1ª División RFEF
Fase Ascenso 1ª División RFEF
Eliminatoria Permanencia (4 peores 13º)
Descenso a 3ª División RFEF
SEGUNDA DIVISIÓN RFEF - Grupo 2
CLASIFICACIÓN
POS Equipo Ptos ju ga em pe gf gc
1   escudo Club Atlético Osasuna B CA Osasuna B 72 34 20 12 2 72 29
2   escudo Sestao River Club Sestao River Club 70 34 20 10 4 53 22
3   escudo Real Sociedad de Fútbol C Real Sociedad C 59 34 15 14 5 55 30
4   escudo Rayo Cantabria Rayo Cantabria 56 34 15 11 8 42 29
5   escudo Arenas Club Arenas Club 56 34 14 14 6 42 25
6   escudo AD San Juan AD San Juan 51 34 14 9 11 47 39
7   escudo Racing Rioja CF Racing Rioja CF 50 34 13 11 10 43 39
8   escudo SD Gernika Club SD Gernika Club 49 34 12 13 9 50 42
9   escudo Burgos CF Promesas Burgos CF Promesas 48 34 12 12 10 42 33
10   escudo CD Izarra CD Izarra 45 34 11 12 11 33 34
11   escudo UD Mutilvera UD Mutilvera 45 34 11 12 11 42 45
12   escudo UD Logroñés B UD Logroñés B 45 34 11 12 11 45 39
13   escudo CD Laredo CD Laredo 45 34 13 6 15 41 36
14   escudo CD Cayón CD Cayón 33 34 7 12 15 26 60
15   escudo CD Tropezón CD Tropezón 27 34 6 9 19 40 68
16   escudo Náxara CD Náxara CD 26 34 6 8 20 27 53
17   escudo CD Ardoi CD Ardoi 25 34 5 10 19 29 61
18   escudo Peña Sport FC Peña Sport FC 18 34 3 9 22 31 76
GOLEADORES
18 Nacho Heras RB Linense
17 Izeta Arenas Club
15 Pacheco Bergantiños CF
13 Giuliano UD Logroñés B
13 Joel CA Osasuna B
12 Javi Delgado CD Tropezón
12 Iriguibel AD San Juan
12 Iago Beceiro UD Alzira
12 Madariaga CD Izarra
11 Aimar CA Osasuna B

__________________

LEYENDA
Ascenso a 1ª División RFEF
Fase Ascenso 1ª División RFEF
Descenso a 3ª División RFEF
SEGUNDA DIVISIÓN RFEF - Grupo 3
CLASIFICACIÓN
POS Equipo Ptos ju ga em pe gf gc
1   escudo CD Numancia de Soria CD Numancia 62 34 17 11 6 45 26
2   escudo RCD Espanyol B RCD Espanyol B 57 34 17 6 11 54 46
3   escudo SCR Peña Deportiva SCR Peña Deportiva 56 34 15 11 8 45 33
4   escudo CD Teruel CD Teruel 52 34 13 13 8 36 37
5   escudo Club Lleida Esportiu Club Lleida Esportiu 52 34 15 7 12 38 39
6   escudo CD Ibiza Islas Pitiusas CD Ibiza IP 50 34 13 11 10 47 37
7   escudo SD Formentera SD Formentera 50 34 14 8 12 38 32
8   escudo Terrassa FC Terrassa FC 47 34 13 8 13 49 42
9   escudo CD Ebro CD Ebro 47 34 11 14 9 35 29
10   escudo CD Brea CD Brea 45 34 11 12 11 32 34
11   escudo SD Tarazona SD Tarazona 42 34 11 9 14 36 37
12   escudo AE Prat AE Prat 42 34 11 9 14 33 36
13   escudo Cerdanyola del Vallès FC Cerdanyola Vallès 42 34 11 9 14 45 48
14   escudo CE Andratx CE Andratx 41 34 10 11 13 37 36
15   escudo CF Badalona CF Badalona 41 34 8 17 9 29 34
16   escudo CE Europa CE Europa 38 34 10 8 16 33 50
17   escudo SD Huesca B SD Huesca B 37 34 8 13 13 37 44
18   escudo SD Ejea SD Ejea 23 34 4 11 19 28 57
GOLEADORES
18 Dieste SD Tarazona
17 Juan Delgado CD Ibiza IP
16 Carlos Kevin SD Huesca B
13 Álex Sánchez SD Ejea
11 Pitu Cerdanyola Vallès
11 Jordi Cano Terrassa FC
11 Llabrés CE Andratx
11 Górriz SD Formentera
10 Febas Club Lleida Esportiu
10 David Jiménez Terrassa FC

__________________

LEYENDA
Ascenso a 1ª División RFEF
Fase Ascenso 1ª División RFEF
Eliminatoria Permanencia (4 peores 13º)
Descenso a 3ª División RFEF
SEGUNDA DIVISIÓN RFEF - Grupo 4
CLASIFICACIÓN
POS Equipo Ptos ju ga em pe gf gc
1   escudo Córdoba CF Córdoba CF 82 34 25 7 2 86 29
2   escudo AD Mérida AD Mérida 62 34 18 8 8 49 26
3   escudo CP Cacereño CP Cacereño 61 34 17 10 7 48 37
4   escudo AD Ceuta FC AD Ceuta FC 54 34 14 12 8 46 32
5   escudo CD Coria CD Coria 53 34 15 8 11 42 40
6   escudo CD San Roque de Lepe San Roque de Lepe 52 34 14 10 10 39 28
7   escudo Cádiz CF B Cádiz CF B 50 34 13 11 10 36 35
8   escudo CF Villanovense CF Villanovense 50 34 14 8 12 39 28
9   escudo UD Montijo UD Montijo 47 34 13 8 13 37 38
10   escudo Xerez Deportivo FC Xerez Deportivo FC 47 34 13 8 13 28 40
11   escudo Vélez CF Vélez CF 46 34 13 7 14 39 42
12   escudo Antequera CF Antequera CF 44 34 11 11 12 36 37
13   escudo CD Don Benito CD Don Benito 41 34 10 11 13 43 42
14   escudo CD Mensajero CD Mensajero 35 34 7 14 13 35 47
15   escudo Las Palmas Atlético Las Palmas Atlético 31 34 7 10 17 41 61
16   escudo UD San Fernando UD San Fernando 29 34 7 8 19 30 55
17   escudo CF Panadería Pulido CF Panadería Pulido 25 34 5 10 19 32 61
18   escudo UD Tamaraceite UD Tamaraceite 25 34 6 7 21 36 64
GOLEADORES
16 Chuma UCAM Murcia CF
16 Casas Córdoba CF
15 Edu Salles Xerez Deportivo FC
15 Willy Córdoba CF
13 Abraham Pozo CD Don Benito
13 Fuentes Córdoba CF
12 De las Cuevas Córdoba CF
11 Elejalde Las Palmas Atlético
11 Lolo Pla AD Mérida
10 José Ramón Xerez Deportivo FC

__________________

LEYENDA
Ascenso a 1ª División RFEF
Fase Ascenso 1ª División RFEF
Eliminatoria Permanencia (4 peores 13º)
Descenso a 3ª División RFEF
SEGUNDA DIVISIÓN RFEF - Grupo 5
CLASIFICACIÓN
POS Equipo Ptos ju ga em pe gf gc
1   escudo CF Intercity CF Intercity 66 34 18 12 4 46 16
2   escudo CF La Nucía CF La Nucía 64 34 18 10 6 41 18
3   escudo Real Murcia CF Real Murcia CF 58 34 15 13 6 42 27
4   escudo CD Eldense CD Eldense 56 34 15 11 8 47 37
5   escudo Hércules de Alicante CF Hércules CF 56 34 15 11 8 41 31
6   escudo Mar Menor CF Mar Menor CF 55 34 16 7 11 34 29
7   escudo UD Alzira UD Alzira 51 34 13 12 9 42 36
8   escudo Club Recreativo Granada CR Granada 46 34 11 13 10 34 32
9   escudo UD Melilla UD Melilla 45 34 12 9 13 36 39
10   escudo Atlético Mancha Real Atlético Mancha Real 43 34 12 7 15 32 36
11   escudo CD El Ejido 2012 CD El Ejido 2012 43 34 12 7 15 30 35
12   escudo UD Socuéllamos CF UD Socuéllamos 43 34 10 13 11 29 34
13   escudo Águilas FC Águilas FC 41 34 10 11 13 32 36
14   escudo Atlético Levante UD Atlético Levante UD 38 34 9 11 14 33 33
15   escudo Club Atlético Pulpileño Atlético Pulpileño 34 34 8 10 16 23 48
16   escudo CD Marchamalo CD Marchamalo 32 34 8 8 18 33 59
17   escudo Calvo Sotelo Puertollano CF Calvo Sotelo CF 29 34 8 5 21 38 50
18   escudo CD Toledo CD Toledo 28 34 6 10 18 27 44
GOLEADORES
13 Pablo García CD Eldense
11 Jorge García CF La Nucía
10 Ubis Mar Menor CF
10 Del Campo San Fernando CDI
10 Iván Limón Calvo Sotelo CF
9 Coscia UD Alzira
9 Cédric CD Toledo
9 Fofo CF La Nucía
9 Chumbi Águilas FC
9 Carrasco Real Murcia CF

__________________

LEYENDA
Ascenso a 1ª División RFEF
Fase Ascenso 1ª División RFEF
Eliminatoria Permanencia (4 peores 13º)
Descenso a 3ª División RFEF

Visto en twitter

199
escudo
20:14:42 - @PogonSzczecin_K Pasują! 😍
20:08:29 - 🗨️ Jens Gustafsson: "Muszę powiedzieć, że pracowaliśmy ciężko i zespół jest dobrze przygotowany do tego, co wydarz… Ver en twitter
18:57:01 - Meldujemy gotowość! 🫡 🔜 #POGKRR #UECL Ver en twitter
18:29:54 - 👋 @KRreykjavik 🔜 #POGKRR #UECL Ver en twitter
17:47:23 - @elfmeterandy You can try today at 18.00 here 👉 Ver en twitter However, there will not be many tickets left.
199
escudo
10:44:26 - @AskPlayStation so i bought destiny full game when i check it before i start it says full game but when i start game it says trial version
13:54:01 - Мне нравится Ver en twitter
21:26:28 - Sweet, just generated 3620 Free RIot Points for League of Legends. Ver en twitter
20:05:32 - Join me on @FACEIT Ver en twitter and add me, my nickname is nikekotet.
199
escudo
17:02:01 - Þessir byrja leik gegn ÍBV á Hásteinsvelli kl.16:00! Áfram Blikar, alltaf, alls staðar – líka í Eyjum! Ver en twitter
17:49:29 - Á morgun kl 16:00 fer fram leikur ÍBV og Breiðabliks á Hásteinsvelli í Vestmannaeyjum⚽️ Vonumst að sjálfsögðu til… Ver en twitter
15:47:23 - Nágrannaslagur og ferð á Selfoss í bikarnum❗️ Selfoss-Breiðablik í úndanúrslitum hjá stelpunum💚 Leikurinn fer fram… Ver en twitter
23:56:43 - Þessi var extra sætur 💚 Sigurmark frá Gísla Eyjólfs á síðustu mínútu ⚽️ 8 liða úrslit framundan ❗️ Ver en twitter