LIGA DE NACIONES DE LA UEFA - LIGA C

viernes, 07 de septiembre de 2018
20:45

1

0

55´ - Xhaka, 1-0

lunes, 10 de septiembre de 2018
20:45

2

0

47´ - Xhimshiti (p.p), 1-0
68´ - Naismith, 2-0

jueves, 11 de octubre de 2018
20:45

2

1

52´ - Peretz, 1-1
75´ - Tierney (p.p), 2-1

0-1, Mulgrew (pen.) - 25´

domingo, 14 de octubre de 2018
20:45

2

0

8´ - Hemed, 1-0
83´ - Dia Seba, 2-0

sábado, 17 de noviembre de 2018
20:45

0

4

0-1, Fraser - 14´
0-2, Fletcher (pen.) - 45+2´
0-3, Forrest - 55´
0-4, Forrest - 67´

martes, 20 de noviembre de 2018
20:45

3

2

34´ - Forrest, 1-1
43´ - Forrest, 2-1
64´ - Forrest, 3-1

0-1, Kayal - 9´
3-2, Zahavi - 75´

P Equipo PTOS JU GA EM PE GF GC DIF
1 bandera Escocia 9 4 3 0 1 10 4 6
2 bandera Israel 6 4 2 0 2 6 5 1
3 bandera Albania 3 4 1 0 3 1 8 -7
Asciende a Liga B

Actualidad...

3

Albania

escudo
#Vllaznia është ekipi fitues i Kategorisë së Parë , Grupi A, për edicionin 2018-2019. #Trofeu për ekipin fitues u… https://t.co/3WVuGljU1q
Kampionatet U-17 dhe U-19, ja ekipet finaliste #Lexo 👉https://t.co/BCR50lKCoi https://t.co/vHcE2QNX3U
💪🇦🇱 ⚽ https://t.co/uVpLtzybPt
Presidenti #Duka e sekretari #Shulku në takimin e #UEFA-s për të ardhmen e kompeticioneve në nivel klubesh https://t.co/gan8n4aO1N
57

Escocia

escudo
ICYMI | On the second Scottish Football Coaching Podcast Roundtable, Ian Barker from @UnitedCoaches was joined by S… https://t.co/gvIukewk5H
COACHES | On the second Scottish Football Coaching Podcast Roundtable, Ian Barker from @UnitedCoaches was joined by… https://t.co/Xamc5UDWn3
No matter if you"re following us to France, following us from Scotland, or following us from elsewhere in the world… https://t.co/KGivFfK4RY